top of page
SEQEX-LOGO-41.png
seqex.jpg

Manyetik stimulasyon olarak adlandırabilecegımız Seqex; çalışma mekanizması olarak W.R. Adey in “bioyolojik organizmalardaki iyonların çok düşük frekans ve çok düşük intensitedeki elektromanyetik dalgalarla hareketlendirilebileceği”ni gösteren çalışmalarından köken almıştır. Yıllar içinde özellikle Prof. A.R. Liboff un çalışmalarıyla “aynı anda biri sabit diğeri değişken iki manyetik alanın beraber kullanımı” olarak evrilen ve kendini düşük frekanslarla çalışmak üzere dizayn edilmiş bir “ion cyclotron resonance” cihazı olarak tanımlayan Seqex tamamen kendine özel bir teknolojiyi içerisinde barındırır.

 

Uygulama sırasında kişiye bağlı elektrodlardan o anda alınan elektriksel değerlerdeki değişikliklere göre frekans parametrelerini 1100 civarı değişkeni test ederek belirleyen Seqex bu özelliği ile tamamen kişiye ve o ana özgü bir rezonans sunar.

SEQEX; Rezonansta bir benzeri olmayan iyon siklotron teknolojisi

_A8A7775.jpg

SEQEX MED

Seqex Med sistemi frekansın kişiye özel olarak verilebilmesini sağlayan otomatik testlerin entegre edildiği gelişmiş SEQEX sistemidir.
 
Uygulamalar kişi manyetik yatağın üzerinde yatar halde yapılır. Kişinin birer el ve ayağına test için gerekli elektrodlar yapıştırılır ve seçilen program üzerinden seans başlatılır. Seqex seçmiş olduğunuz program üzerinden testini otomatik olarak aşağı yukarı 18 dakika içerisinde bitirir ve seans artık test sonucunda seçilmiş olan 9 parametre kalıbı (kişiye özgü belirlenmiş frekans tipi, frekansın hızı ve amplifikasyon) üzerinden devam eder. Kullanılan bir başka elektrod yardımı ile de kişinin istenilen vücut alanına bu elektrod yardımı ile frekanslar daha güçlü bir şekilde verilebilir. Ya da opsiyonel olarak edinebileceğiniz bir elektrod yardımı ile frekanslar eşzamanlı olarak terapistin uygun göreceği akupunktur noktaları üzerine de uygulanabilir.
SEQEX Med sisteminde uygulayıcının yapması gereken tek şey elektrotları kişinin el ve ayaklarındaki standart bölgeye yapıştırmak ve programı seçip testi başlatmaktır. Seqex gerisini otomatik olarak yapar ve 18 dakika sonra testin bitirildiği ve kişi için en uygun olan programın otomatik olarak yapılandırıldığı haberini verir.
 
Uygulayıcı artık kişiselleştirilmiş bu programı çalıştırır ve seansın bu ikinci kısmı da 30 dakika civarında sürer. Yapmış olduğunuz testi çipli kartlar üzerinde kaydedip bu kişi için aynı parametreleri 2 seans daha, değiştirmeden kullanmak ya da her seansta test yaparak devam etmek… her iki yol da önerilebilir.
 
Hangi sistem kullanılırsa kullanılsın Seqex seanslarının haftada 1 ila 3 kez arasında yapılması önerilir.

SEQEX HC

SEQEX HC sistemi hazır kartlar üzerine yazılmış olan endikasyona özel programların olağanüstü pratik şekilde kullanıldığı hem pratik ve etkili hem de maliyeti nispeten düşük olan SEQEX sistemidir. Med' den farklı olarak HC de bir test yapılmaz. Kişiye özel değil ama o endikasyon için özel hazırlanmış kartlar/programlar kullanılır.
 
Kullanım çok pratiktir. Kişi SEQEX HC minderinin üzerine uzanır ve o endikasyon için üretilmiş olan kart cihazın soketine yerleştirilir. Seans otomatik olarak başlar ve 18 dakika boyunca o endikasyon için olan frekans kombinasyonları minder üzerinden kişiye otomatik olarak verilir. Programlar 18 dakikalıktır. İlk kısım bittiğinde ise ikinci bir kart ve 3. bir kart ardı ardına kullanılır.
SEQEX HC de de lokal bölgelerde kullanım için özel elektrodlar bulunur. Bu elektrodlar problemli alanlara konulabileceği gibi çakra bölgelerine, akupunktur alanlarına ya da direk olarak uyarılmak istenen organın üzerine yerleştirilebilir.

SEQEX MED

seqex hc.jpg

SEQEX HC

Screen Shot 2019-12-12 at 17.22_edited.j
sq12.jpg
SEQEX pemf (pulsatil elektromanyetik frekans) mantığı ile çalışan cihazlarla karıştırılmamalıdır. Seqex in pemf olmadığını, kendini “ion resonance” olarak tanımlayan bir teknoloji olduğu ve uygulanan frekansların kişiye özel hale getirilmesinin bu cihazın ayıredici üstünlükleri arasında belki de en önemlisi olduğunu özellikle vurgulamak istiyoruz. Italya yapımı olan Seqex, kendine has-muadili olmayan bir teknolojidir…
_A8A7902.jpg

SEQEX MED

bottom of page